צור קשר

גישור בעסקים משפחתיים

 

 

מסורת משפחתית

משפחות בהן קיים עסק משפחתי ותיק, נוהגות לשמור על המסורת המשפחתית ולעשות כל שניתן על מנת לשמור את העסק בתחומי המשפחה ולא להעבירו לידיים זרות. כמו כן, עסקים משפחתיים מצליחים ומשגשגים, נוהגים להעסיק בני משפחה רבים בתוך העסק, כך שהעסק מפרנס את התא המשפחתי המורחב. כל זמן שראש המשפחה, הותיק והמנוסה שולט בעסק המשפחתי, וכל יתר בני המשפחה סרים למרותו, העסק יכל להמשיך ולשגשג שנים. אולם, במקרים מסויימים עלולות להתגלע מחלוקות רבות. 

 

באילו מקרים עשויה להתעורר מחלוקת?

כאשר ראש המשפחה מתבגר ומבקש להפחית את שליטתו ומשך שהייתו בעסק המשפחתי, נדרשים בני המשפחה לתפוס את מקומו. המעבר עשוי להיות רגיש, ומלווה בתחושות מורכבות של קושי לתת אמון ביכולתם של הצעירים 

 

מי ינהל?

כאשר ראש המשפחה נדרש לבחור אחד מבין בניו/בנותיו לתפקיד מנהל העסק. התחרות בין האחים עשויה להשפיע לרעה על המארג המשפחתי ועל האווירה בה. במשפחות רבות קיים קושי רב להחליט במי לבחור לניהול - בבן הבכור או בבן המוכשר? החלטה סבוכה וטעונה עד מאד.

 

מה קורה כשיש מחלוקת על אופן ניהול העסק?

נניח שכבר נבחרו בעלי התפקידים בעסק המשפחתי. לאחר תקופה מסויימת, מתגלעים חילוקי דיעות בנוגע לאופן ביצוע התפקיד. הצעירים, בעלי החזון והראייה הטכנולוגית, ובעלי היכולת להשתלב בעסקים מותאמים למציאות העכשיווית, עשוים להתקל בקשיים עם ראש המשפחה שדוגל בניהול שמרני, שהוכיח את עצמו בעבר, ולא דוגל בשינויים.

 

דמות משפיעה מאחורי הקלעים

לא אחת, אם המשפחה הנה דמות משפיעה מאד מאחורי הקלעים. כל זמן שאב המשפחה ניהל את העסק לבני הזוג היתה הדברות מסוג מסויים, שאינו מתאים להדברות של יתר בני המשפחה עם האם.

 

הכל נשאר במשפחה

זכרו, על אף כל הקשיים המתוארים - הכל נשאר במשפחה. העסק ישאר במשפחה, המשפחה תשאר משפחה, והמארג המשפחתי ישאר מארג משפחתי זהה. ולכן, חילוקי דיעות מסוגים אלה יש לפתור בדרך שתאפשר הדברות בעתיד. הדרך הטובה ביותר לפתרון מחלוקות מסוג זה, היא - באמצעות הגישור.