צור קשר

גישור להסכמי ממון

 

יצירת הסכם ממון בגישור

 

המציאות החדשה, בה צעירים נישאים בגיל מאוחר יותר, הביאה למצב בו זוגות נישאים כאשר הם צברו זה מכבר הון לא מועט. ההורים של היום, צוברים רכוש רב יותר מהוריהם, ויש ביכלתם לסייע מבחינה כלכלית לילדיהם, והם אף מעוניינים לתמוך בילדיהם ולספק להם את קרש הקפיצה הכלכלית שהם לא זכו לו. 

לצד החשש הטבעי מההחלטה של כל אחד מבני הזוג הצעיר לקשור את גורלו בגורל השני לשנים רבות, הסטטיסה מאכזבת ולצערי הרב, כשליש מהזוגות שנישאים בכל שנה במדינת ישראל יתגרשו בממוצע בתוך 12 שנים.

 

הסכמי ממון - היום כולם יודעים מה זה

שינויים אלה בחברה, מעודדים את הזוגות הטריים לחתום על הסכם ממון טרם הנישואים ובמקרים רבים טרם המעבר להתגורר יחד בביתו של אחד מבני הזוג. לא אחת, מתנים ההורים של בן הזוג אשר מעוניינים לסייע לילדיהם, את הסיוע הכלכלי שינתן להם בעריכת הסכם ממון. ההורים, אם כן, מפוכחים יותר מילדיהם.

 

 

אז איך עושים זאת?

האמת היא, שערכת הסכם ממון היא חוויה מורכבת ולא נעימה. באופן טבעי, הצד החלש יותר מבחינה כלכלית, ירגיש פגוע ונחות מחוסר הרצון של הצד החזק לשיתוף ברכשו ובמשאבים. סיטואציה זו עשויה להוביל ליחסים לא נעימים ולאוויר לא טובה טרום הנישואים.

בהליך גישור, ניתן לסייע לבני הזוג להבין אחד את השני ואף את ההורים, ולייצר מנגנון שישמור מצד אחד על הפרדה רכושית במקום שיש צורך ומצד שני, יבטיח כי החיים המשותפים יתקיימו בנועם. בהליך הגישור ניתן לקבוע מראש מה יהיה מנגנון הפיצוי הכלכלי של מי מבני הזוג אשר יפחית את שהותו בבית ובגידול הילדים על חשבון שהות בעבודה על מנת לפרנס את בני המשפחה. פתרונות יצירתיים נוספים כמו שיתוף מדורג ברכוש שמעמיק ככל שהקשר ארוך יותר, והעברת נכסים לילדי בני הזוג, מרככים את האווירה בעת עריכת ההסכם.

 

יתרונות הגישור

היתרונות בעריכת הסכם בגישור, הם בעיקר בסיוע של המגשרת ובנסיונה הרב להעלות לשולחן הדיונים את האפשרויות המגוונות, הפתרונות היצירתיים ולספק מענה לצרכי בני הזוג. בהליך הגישור המגשרת מזהה את הצרכים של כל אחד מבני הזוג ויחד אתם בונה מעטפת שתאפשר לשני בני הזוג לענות על הצרכים כולם.